ÇİLİMLİDE GÜNDE BİN 500 MASKE ÜRETİYOR

Çilimli Belediyesi Korona Virüs ile mücadele kapsamında Halk Eğitim Merkezi, öğretmenler, usta öğreticiler, Gönüllüler ve Çilimli Kaymakamlığı işbirliği ile günlük 1500 adet maske üretimine başladı,

ÇİLİMLİDE GÜNDE BİN 500 MASKE ÜRETİYOR
  • 29.04.2020 21:20
  • (0)

Çin’in Wuhan Kentinde ortaya çıkan ve tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiyeyi de  etkisi altına alan Yeni tip Korona Virüs ( COVİD-19) ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor.  Salgının ülkemizde yayılmaya başladığı günden itibaren medikal maskelerin kullanımın artmasıyla başlayan maske sıkıntısına belediyeler kendi imkanlarıyla çözüm buluyor. Bu kapsamda Çilimli Belediyesi Başkan Muhsin Yavuz’un talimatıyla makse üretimine başladı. Korona Virüs ile mücadelede gösterdiği başarı ile adından sıkça söz ettiren Muhsin Yavuz İlçe’de maske sıkıntısının yaşanmayacağını belirtti. Çilimli Kaymakamlığı, Halk eğitim merkezi , gönüllüler, öğretmenler, usta öğreticiler ve belediye işbiriliği ile günde 1500 adet maske üreten Çilimli Belediyesi üretilen maskeleri vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak. İlk etapta günde 1500 adet üretilecek maskelerin ilerleyen günlerde sayısının artacağını belirten Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz “ Korona virüs ile mücadele de vatandaşlarımızın maske ihtiyaçlarını karşılamak adına Halk eğitim merkezlerimizde Usta öğreticilerimizin önderliğinde birçok gönüllümüz ile birlikte maske üretimine başladık. Şimdilik sayı günlük 1500 adet ama ilerleyen günlerde bu sayıyı arttırmayı planlıyoruz. İnşallah hep birlikte bu zor günleri geride bırakacağız.” Dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.06.2021

E-Gazete Arşivi