YAŞLI VE ENGELLİ VATANDAŞLARA YARDIM ELİ

Düzce Valiliği tarafından vatandaşlara sunulan sosyal yardımlar, İl genelinde merkezde ve İlçelerde hız kesmeden devam ediyor.

YAŞLI VE ENGELLİ VATANDAŞLARA YARDIM ELİ
  • 6.03.2020 12:34
  • (0)

Bu kapsamda Çilimli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülmekte olan “Engelli ve Yaşlı Bakım Projesi” bu yıl Sosyal yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından “VEFA PROJESİ” adını aldı. İlk olarak 2009 yılında Cumayeri ve Gümüşova ilçelerinde uygulamaya başlanan Vefa Projesi artık ülkemizin bir çok yerinde uygulanmaya başlandı. Yaşlı ve Engelli Evde Bakım Projesi engelli vatandaşların ev temizliği, kişisel bakımları, temel ve zaruri ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik hazırlanan bir projedir. 65 yaş üstü bakıma muhtaç bireyleri kapsayan proje ile yaşlılık sürecindeki güçlükleri belirlemek, yaşlı bireylere danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunmak, üretkenliklerini tekrar kazandırmak, kendi ev ortamlarında sağlıjklı ve güvenli yaşamları için destek olmak ve sosyal yaşamlarının normal bir şekilde devam etmesini sağlamak amaçlanıyor.

Yürütülen proje kapsamında , Çilimli’de Yaşlı ve Engelli Bakım Projesi ile yaşlı ve Engelli vatandaşları haftada bir kez ziyaret edilerek evlerinde temizlik yapılmakta , yemek ihtiyacı olanlara yemek yapılıp, yıkanacak eşyaları paketlenerek çamaşırhanelerde yıkanarak alışverişleride yapılıyor.Ayrıca hastaneye gitmesi gereken yaşlı ve engellilere refaket edilerek tedavileri takip ediliyor.Proje için 4 personel istihdam edildi ve Çilimlide yaklaşık 80 vatandaşa hizmet veriliyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.06.2021

E-Gazete Arşivi