Minikler Sokak Lambası Yaptı

2023 eğitim vizyonu kapsaminda Çilimli Anaokuluna gelen keşif setinden Kodlama Eğitimine "Sokak Lambası" etkinliği yaptı.

Minikler Sokak Lambası Yaptı
  • 17.12.2019 10:09
  • (0)

Çilimli Anaokulu öğrencileri 2023 eğitim vizyonu kapsamında okula gelen keşif setinden kodlama eğitimine sokak lambası etkinliği yaptı. Etkinlik hakkında bilgi veren okul yöneticileri çocukların odaklanma becerisinin gelişmesinin önemine değinerek; "Bu çalışmada dikkat ve odaklanma becerisinin gelişmesi için yönerge takibi oldukça önemli bir egzersizdir.

Aktif oyun yoluyla kodlamanın temellerini tamamen ekransız olarak öğrenip ,eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi sağlıyoruz.

Papert'e göre çocuklar, yüksek kalitede bilgisayar programlama eğitimi alırsa öğretmeden öğrenme adı verilen eğitim modelini deneyimleyebilirler. Çünkü programlama ,çocukların anlaması zor olan soyut kavramların somutlaştığı bir ortam sunuyor. Aynı zamanda ; Kodlama eğitimi ile çocuklar ne düşüneceklerini değil, nasıl düşüneceklerini öğreniyor" dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.06.2021

E-Gazete Arşivi