Okul Dışarıda Gününü Kutladılar

Çilimli Anaokulu tarafından, Açık havada oyun oynamayı ve öğrenmeyi özendirmek amacıyla “Okul Dışarıda Günü” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte çocuklar hem eğlendi hem öğrendi.

Okul Dışarıda Gününü Kutladılar
  • 24.05.2019 13:59
  • (0)

Çilimli Anaokulu’ndan bir önemli etkinlik daha.  Çilimli Anaokulu yönetimi, Minik öğrencilerin açık havada oyun oynamayı ve öğrenmeyi özendirmek amacıyla “Okul Dışarıda Günü” etkinliği düzenlendi. Etkinlikle ilgili bilgi veren anaokulu yönetimi;Tüm dünyada kabul gören, ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı ve Aktif Yaşam Derneği tarafından desteklenen Okul Dışarıda Günü açık havada oyun oynamayı ve öğrenmeyi özendirmeyi amaçlamaktadır. Çocuğun yeteneklerini keşfetmesinde, iletişim becerilerini geliştirmesinde, kendini ifade etmesinde, motor gelişimini desteklemesinde, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimini sağlamasında en etkili yöntemlerden olan oyun, çocuğun hayatının provasını yaptığı en önemli dili ve aracıdır. Kuralları ve içerikleri çağdan çağa birçok değişime de uğrasa da çocuklar için oyun, bir eğlenme ve etkin öğrenme kaynağıdır. Hangi çağda ve hangi kültürde olursa olsun çocuğun olduğu her yerde oyun da vardır. Eğlenceli bir etkinlik olan ve çocukların ruhsal doyuma ulaşmasını sağlayan oyun, onların bedensel ve ahlak gelişimine de katkıda bulunarak iyi davranışlar ve alışkanlıklar kazandırmada yardımcı olur. Bu bağlamda oyun çocuğun hayatı, geleceği ve hayalleriyle baş başa kaldığı, gerçek dünyayla hayal dünyası arasındaki köprüdür.

Çilimli Anaokulu olarak biz de okul bahçemizde Kitap Okuma Etkinliği, Su Taşıma, Tahta Çubuklarla Halkaya Hedef Geçirme,  Renkli Karelere Atlama Oyunu, Göbek Göbeğe Balon Taşıma, Köpük Oyunu, Trafik Oyunu, Bardak Dizme Oyunu, Şişe Devirmece  etkinliklerini gerçekleştirerek Okul Dışarıda Gününü kutladık” şeklinde konuştular.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.06.2021

E-Gazete Arşivi