Sözleşmede İşçilerin Yüzü Güldü

Düzce’ye bağlı Çilimli İlçe Belediyesi’ne ait ÇİLİMTAŞ İnşaat Hafriyat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinde çalışan işçiler için Hizmet İş Sendikası ile ÇİLİMTAŞ şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sözleşmede İşçilerin Yüzü Güldü
  • 22.11.2018 11:07
  • (0)

16 aylık yapılan sözleşmede çalışanların aylık kazançlarına ilk 8 ay 600,00 TL sonraki 8 aya da ilave 300,00 TL olmak üzere sözleşme süresince aylık 900,00 TL maaş artışı sağlanmış oldu. İdari Maddeleri Belediye kadrolu çalışanlarına ait toplu sözleşmesine uyarlandı.

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz yaptığı açıklamada işçilerin kadroya geçişlerinde yardımcı olduklarını kaydederek, hem kadronun hem de sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Güzel bir sözleşme yapıldığını vurgulayan Yavuz, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yavuz “Şirketimizin tüm imkânlarını kullanarak yaptığımız bu ilk sözleşme ile iş arkadaşlarımıza yeni haklar verilmiş oldu. Göreve geldiğimiz günden itibaren işçilerimizin maaşlarını hiçbir zaman aksatmadan gününde hesaplarına yatırdık. Bundan sonrada aynı düzende devam etmesini istiyoruz. Biz Çilimli’ye ve Çilimli halkımıza çalışanlarımızla birlikte bir kardeşlik ortamında hizmet vermeye çalışıyoruz ve bu şekilde hizmet vermeye devam etmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Sendika Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Belediye Başkanı Muhsin Yavuz’a Belediye imkânları dahilinde çalışanlarına güzel bir sözleşmeye olanak sunduğu için teşekkür etti. Gökdemir, imzalanan toplu iş sözleşmesinin örnek bir sözleşme olduğunu söyledi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.06.2021

E-Gazete Arşivi