ÇİLİMLİDE KİLİT İSİM MUHSİN YAVUZ

Yerel Seçimler öncesi Çilimlide en çok merak edilen konu Muhsin Yavuzun Düzce Belediyesinden mi yoksa Çilimli Belediyesindenmi aday olacağı. Düzce genelinde en tecrübeli belediye başkanlarından olan Muhsin Yavuzun Çilimlide aday olması halinde, geçtiğimiz yıl olduğu gibi tek rakibinin yine kendisi olacağı görüşü hakimken; Düzce Belediye Başkan adayı gösterildiği takdirde AK Partinin kiminle devam edeceği merak ediliyor.

ÇİLİMLİDE KİLİT İSİM MUHSİN YAVUZ
  • 20.09.2018 18:19
  • (0)

5 Ay sonra yapılacak olan yerel seçimler öncesi Çilimli'de belirsizlik hakim. Belediye Başkanı Muhsin Yavuz'un ismi Düzce Belediye Başkan adaylığı için konuşulması ilçede hem muhalefeti hem de AK Parti teşkilatını hareketlendirdi. Henüz hiçbir adayın çıkmadığı Çilimli ilçesinde kulaktan kulağa aday isimleri fısıldanmaya başlandı.

 

TEK RAKİBİ KENDİSİ

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz’un adının Düzce Belediye Başkan adaylığı için geçmesinin ardından hareketlenen AK Parti Çilimli kulisleri, Yavuz’un yerine alternatif isimler  konuşmaya başladı bile. Başkan Yavuz'un Düzce Belediye Başkan adayı olarak düşünülmesi halinde alternatif isimler aranacak. Geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimler öncesi AK Parti'den Çilimli Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak kimse çıkmamış Muhsin Yavuz tek aday olarak gösterilerek seçimi rahatlıkla almıştı. Bu yıl yapılacak seçimler öncesi Başkan Yavuz'un nereden aday olacağının Ekim ayında netleşmesi tahmin ediliyor.

 

ÖNER ŞEN BAŞARI MERDİVENLERİNİ TIRMANIYOR

Uzun yıllar AK Parti İl gençlik kolları başkanlığı yaptıktan sonra 2014 yerel seçimşlerinde Çilimli İGM üyesi olan Öner Şen, Yavuz’dan boşalacak koltuğa en kuvvetli aday olarak gösteriliyor. Genç yaşta siyasete atılan ve siyasetteki başarısını İl Genel Meclis üyesi seçilerek taçlandıran Şen'in kısa sürede edindiği tecrübesini Çilimli için kullanabileceği konuşuluyor.

 

 

DEMİRTAŞ’IN ADAYLIĞI BAŞKAN YAVUZ’A BAĞLI

Çilimli ilçesinde üretmeye başladığı ekşi elma sirkesi ile Düzce'nin adını Türkiye'ye duyuran başarılı girişimci Ömer Demirtaş ismi de Çilimli Belediye Başkanlığı aday adaylığı için geçiyor. Yarattığı marka ile Düzce'nin adını duyuran Demirtaş'ın mevcut başkan Muhsin Yavuz’un aday olmaması halinde AK Parti’den veya MHP’den aday olmasına kesin gözü ile bakılıyor.  

 

 

İLÇE BAŞKANI OSMAN İLHAN'IN GÖNLÜNDE BAŞKANLIK MI YATIYOR?

AK Parti Çilimli İlçe Teşkilatı Başkanı Osman ilhan'ın adı da belediye başkan adayı olarak konuşuluyor. Uzun yıllar AK Parti teşkilatına hizmet eden İlhan'ın Muhsin Yavuz'un Düzce'den aday olması halinde, Gölyaka için aday adayı olabileceği görüşü hakim. Çilimli halkı tarafından sevilen Osman İlhan'ın aday adayı olup olmayacağı önümüzdeki ay netleşecek.

 

BAŞKAN YARDIMCISI DA ADAY OLABİLİR

AK Parti Çilimli Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Yıldız'ın da ismi sık sık belediye başkan adaylığı için geçiyor. Belediye Meclis üyesi seçilip, daha sonra Muhsin Yavuz'un Belediye BAşkan Yardımcılığı görevini yürüten Yılmaz Yıldız'ın da adaylık şansının yüksek olduğu konuşuluyor. Yıldız'ın Belediye Başkan yardımcılığı görevinde edindiği tecrübeleri, Başkanlık koltuğunda hakkı ile yerine getirebileceği ifade ediliyor.

 

GAZETECİ UĞUR SARAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYABİLİR

Belediye Başkan aday adaylığı için ismi geçen bir diğer kişi de Uğur Saray. AK Partiye yakınlığı ile tanınan Saray'ın aday adayı olacağı konuşuluyor. Gebze'de medya şirketi olan ve uzun yıllar gazetecilik yapan Saray İşletme Fakültesi mezunu ve halen Sosyolaji eğitimi alıyor. Saray'ın önümüzdeki ay AK Parti'den Çilimli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklaması bekleniyor.

Önümüzdeki günlerde Çilimli'de yeni aday adaylarının boy göstermesi bekleniyor.

 

SON SEÇİMDE NELER OLMUŞTU

AK Parti'den seçime giren Muhsin Yavuz Bin 309 oy, Milliyetçi Hareket Partisinden seçime giren Hakan Kalkan 688 oy, Cumhuriyet Halk Partisinden aday olan Cemil Tinaz 493 oy, Saadet Partisi adayı Maksut Uysal 152, Bağımsız Türkiye Partisi'nden aday olan Erdoğan Öztürk ise 13 oy almıştı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.06.2021

E-Gazete Arşivi