Muharrem YILMAZ Yazısı
  • Muharrem YILMAZ

    Muharrem YILMAZ

Keskin liste çok can yakacak…

Tarih: 20.12.2017 Okunma: 204 kez okundu

Başlığa aldanmayın hemen. “Keskin liste çok can yakacak” derken, kimse elinde kırbaç ile adam kovalamayacak. Keskin’den kastım Hikmet Ağabey yani AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin.

Listesini büyük oranda tamamladı. Listede tahmin edilemeyecek birçok isim var. “Alla alla bunu nasıl ikna etmiş, aha onu da yazmış” tepkilerine şimdiden hazırlanın. Listesini birkaç kişi dışında kimse ile paylaşmıyor şimdilik. “Nasıl olsa görecekler, biraz daha beklesinler” diyor. Haklı, heyecan olsun.

“Kimse ile paylaşmıyor ise sen nereden biliyorsun” diye düşünmeyin. Bende bilmiyorum tamamen uyduruyorum şu anda!

“Kimlerin canı yanacak” sorusu da kafanızı karıştırmasın. Dedim ya. Kimse eline kırbaç alarak adam kovalamayacak. Kovalanması gereken çok kişi var o da ayrı mesele!

“Çok can yanacak” derken, üzüntüden. Dertlenecekler. “Keşke, Keskin’in kalemi kırıldı diyenlere inanmasaydım da arkasından iş çevirmeseydim” diye dizlerini dövecekler. Eh bu biraz can yakar işte. Muhakkak eşlerinde krem vardır, dizlerini dövdükten sonra hemen sürerler ise belki acıyı hafifletirler, şişmesini önlerler.

Neyse zaten 31 Aralık gecesi. Yatsı namazını cemaatle kılıp, “yılbaşı kutlamak neymiş, eve gidip Kuran okuyayım” diye Cami’yi terk ederler, soluğu bir evde, çiftlikte, alırlar. Birde kuzu çevirirler. O gece kar’da yağdı mı ne acıları kalır ne dertleri. Bunlar kim mi? Henüz bende bilmiyorum ama tanışmak lazım, sırf o kuzuyu yemek için. Bu arada şerbette alsınlar, kuzunun yanında iyi gider? Sonra kafalarını ellerinin arasına alsınlar da düşünsünler “Biz nerede yanlış yaptık. Bu Keskin’i nasıl görevden aldıramadık” diye.

Bu arada bizim Hikmet Ağabey, o saatlerde büyük ihtimalle yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yeni yılın ilk toplantısını yapıyor olacaktır.

Bir hatırlatma yapayım. “Hikmet Abi Krize Girdi…” diye bir köşe yazmıştım. Yıl 2015. O zaman çay krizine girmişti. Şimdi yıl 2017. Kongreden sonra bu defa kesin gülme krizine girer. Şöyle bir bakar arkasına, sağına, soluna. Tabi yanında Reis olacağı için kahkaha atmaz ama bir gülümser. İşte o gülümseme kuzu çevirenlere zehir olur.

Bu yazı aslında bir durum tespitidir. Bizim Düzceli siyasiler durum tespitini yanlış yaptıkları ya da yapamadıkları için iyi okusunlar belki ders çıkarırlarda bir daha kimsenin arkasından iş çevirmezler. 
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.

Yazarın Diğer Yazıları