Muharrem YILMAZ Yazısı
  • Muharrem YILMAZ

    Muharrem YILMAZ

Kısa kısa…

Tarih: 13.12.2017 Okunma: 381 kez okundu

Demişim ki en son yazımda “Eyvah korktuğumuz başımıza geldi”. Niye demişim bunu teknopark için. Açılış süre verilmişti, hani Kasım ayında açılacaktı. Aralık ayının ortasına geldik daha çevre düzenlemesi devam ediyor. Hedef yeni yılın ilk aylarında açmak. Her zaman diyorum Allah aşkına bir şey yaparken tarih vermeyin, daha tutturduğunuzu görmedik!

Hava kirliliği

Neyse malum kış aylarındayız. Gündem her yıl olduğu gibi hava kirliliği. Toplantılar, toplantılar, toplantılar. Her sene aynı kararlar, doğalgaz teşvik edilecek, kömür kullandırılmayacak, sanayi tesislerine uyarı yapılacak. Merak ediyorum ne zaman bir baba yiğit çıkıpta gerçeği söyleyecek. Gerçek nemi? “Düzce bulunduğu coğrafi yapı sebebi ile hava kirliği her kış sorun olmaya devam edecek. Bununla yaşamayı öğrenmeliyiz. Bundan şikayet eden bireyler Kalıcı Konutlar, Konuralp gibi Düzce’nin yüksek kesimlerinde yaşabilirler” bu cümleyi kurmak çok zor değil. En azından yalandan yere halka her kış umut dağıtılmamış olunur.

Ne hale geldi Atatürk’ün partisi

Sözde Atatürk’ün partisi, en sıkı Atatürkçü geçinenler, her gün sosyal medya hesaplarında Atatürk paylaşımı yapanlar, sırf Atatürk kurduğu içi CHP’li olanlar, CHP’ye oy verenler icraatınız ne? Koskoca Akçakoca kongrenizde İstiklal Marşını okutacak kimse yok mu da, bir gazeteci abimiz bunu kendine görev edinip teşkilatınıza İstiklal Marşı okutuyor? Lafla peynir ekmek gemisi yürümez, icraatınız ne? Ne yapıyorsunuz Atatürk’ü anlamak ve anlatmak için? Sabah akşam sosyal medyadan uydurma Atatürk paylaşımları ile saçma sapan laiklik açıklamaları ile Atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor safsataları ile Atatürkçü olunmaz. Siz Atatürkçü değilsiniz, Atatürk üzerinden prim yapanlarsınız. Saçma sapan söylemler ile insanları Atatürk ten soğutanlarsınız. Her konuyu bir şekilde Mustafa Kemal’e bağlayarak işin içinden sıyrılmaya çalışan kalabalık bir insan topluluğusunuz o kadar!

İyi parti ne olur

Hiçbir şey olmaz. Türkiye genelinde en fazla yüzde 8-9 bandında kalır. Düzce’de bunun üzerine çıkmaz. AK Partili seçmenden oy alamaz, alırsa da yüzde 2’yi geçmez. MHP’den yüzde 30-35 bandında bir kayma olur. CHP’den de 15-20 bandında bir kayma olur. Verdiğim rakamlar partilerin kendi seçmen hesabından yanlış anlaşılmasın. Yani iyi parti asıl zararı CHP ve MHP’ye verir. Şu durumda merkez parti olmaktan ziyade MHP’nin alternatifi konumunda. Kendi parti yöneticileri dışında seçmenin bir heyecanı yok. Beklentileri karşılayamadı. 
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.

Yazarın Diğer Yazıları