Yaşam Haberi
Bin 830 rakımlı yayla adını aldığı kar yağışına hasret kaldı

Bin 830 rakımlı yayla adını aldığı kar yağışına hasret kaldı

9.01.2021 \\ Yaşam Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Gölyaka ilçesinde bulunan ve her yıl yaklaşık 2.5 metre kar ile kaplanmasına neden olan kardan adını alan Kardüz Yaylası, bu yıl yağış olmaması nedeniyle karsız kaldı. Bin 830 rakımlı yaylada beyaz gelinliğini giymeyi bekliyor.

Gölyaka ilçesinde bulunan il merkezine 48 kilometre uzaklıktaki Kardüz Yaylası, kar yağışını bekliyor. Bin 830 rakımlı yaylada, etkili olan kar yağışı ile birlikte geçtiğimiz yıllarda 2.5 metre kar kalınlığı oluşurken, bu yıl kar yağışının beklenenden az olması sebebiyle kar kalınlığı 2 santimetrede kaldı. Kış turizminin önemli noktalarından birisi olan Kardüz Yaylası, beyaz gelinliğini giyemezken, yürüyüş parkurları da vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. 24 kilometrelik yürüyüş parkuru ile endemik bitki örtüsü ve yaban hayatı ile dikkat çeken parkurlar arasında gösteriliyor.
Adını aldığı kar yağışını bekleyen Kardüz yaylasının son hali ise havadan görüntülendi. Görüntülerde yaylanın güneş görmeyen bölgelerinde karın 2 santimetre kalınlığında olduğu görülürken, diğer bölgelerinde ise kar yağışını bekleyen toprak ve bitki örtüsü ile kaplı alanlar görünüyor. İHA                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Bin, 830, rakımlı, yayla, adını, aldığı, kar, yağışına, hasret, kaldı, Yaşam Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.