Yaşam Haberi
BERBERLERE KORONA TEDBİRİ

BERBERLERE KORONA TEDBİRİ

21.03.2020 \\ Yaşam Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

İçişleri Bakanlığı, corona virüsü önlemleri kapsamında bir son dakika kararı aldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacak." denildi. Berberler Odası da gün içinde berberlere yazı göndermiş, 22 Mart ile 30 Mart arasında tüm berberlerin kapanmasını istemişti.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Tedbirleri" konulu ek genelgede, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacağını bildirdi.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek ve vatandaşları korumak amacıyla daha önce bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda, alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha gönderdi.

Genelgeyle, yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacak.

Bakanlık, söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile iş birliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

FEDERASYONDAN TAVSİYE KARARI VERMİŞTİ

Bu karara göre Oxijen Medya'ya açıklamada bulunan Düzce Berberler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Özmen şöyle konuştu.

"Toplum sağlığı her şeyden önce geliyor. Biz Düzce'de federasyonumuzun ve içişleri bakanlığımızın aldığı karara uyuyor ve işletmelerimizi ikinci bir talimata kadar kapatıyoruz. Umuyoruz ki bir an evvel bu salgının üstesinden gelir hayatı normale döndürürüz. Bakanlığımızın verdiği tavsiyelere uyarak halkımıza evde kalma çağrısında bulunuyoruz."

 BERBERLERE, KORONA, TEDBİRİ, Yaşam Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.