Siyaset Haberi
DURMUŞ ARSLAN AK PARTİ’Yİ RİSKE SOKUYOR

DURMUŞ ARSLAN AK PARTİ’Yİ RİSKE SOKUYOR

8.02.2019 \\ Siyaset Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

AK Parti’den İGM aday adayı olan ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığına getirilen Durmuş Arslan tartışılan bir isim oldu.

Durmuş Arslan 2009 seçimlerinde de SKM’de görev yapmış, yanlış ve hatalı planlama ve atraksiyonlar sebebiyle AK Parti’nin 6 belediye kaybetmesinde payı olmuştu.

Geçmişte bir çok yanlış yapan ve partiyi sıkıntıya sokan Arslan’ın SKM başkanlığına getirilmesi tartışmalara ve eleştirilere yol açtı.

AK Parti Düzce teşkilatında geçmiş dönemde Merkez İlçe Başkanlığı, bir dönem de Düzce Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Durmuş Aslan’ın İl Genel Meclis aday adaylığı da tartışılıyor.

Kendisinin İGM adaylığını garanti gördüğü, seçimden çok kendi siyasal geleceğini düşündüğü ve bu yönde çalışma yaptığı öğrenildi.

YÜZÜNE GÖZÜNE BULAŞTIRIR ENDİŞESİ

Hikmet Keskin’in istifası sonrası il başkanlığına atanarak, kritik seçim öncesi ateşten gömlek giyen Mustafa Keskin Başkanlığındaki yeni yönetiminin kucağında bulduğu  Durmuş Aslan’ın SKM Başkanlığı AK Parti kulislerinde yoğun tartışmalara neden oluyor. Merkez İlçe Başkanlığı ile, belediye meclis üyeliği yaptığı dönemlerde hiçbir olumlu icraata imza atmayan Arslan’ın, bu kritik görevi de yüzüne gözüne bulaştıracağı iddia ediliyor.

DÜN ZİL TAKIP OYNADILAR, BUGÜN PERVANE GİBİ DÖNÜYORLAR

Görev yaptığı Merkez İlçe Başkanlığı döneminde pasifliği ile dikkat çeken Arslan’ın yeni dönemde SKM gibi önemli bir birimin başına getirilmesine anlam veremeyen yorumcular, 66’ıncı Hükümet’te kabine dışı kalan Faruk Özlü’nün ardından trampet çalıp zil takıp oynayanların bugün Faruk Özlü’nün etrafından pervane gibi dönmelerine bir anlam veremediklerini ve bu durumun parti tabanında rahatsızlık yarattığını ileri sürdüler. Belediye Başkanı seçilmesine kesin gözüyle bakan Düzcelilerin çok şey beklediği ve güvendiği Faruk Özlü’nün, kendi bencil çıkarlarından başka hiçbir düşüncesi olmayan  böyle yetersiz siyasetçilerle yolunu tez elden ayırmalı dileğinde bulundular.

BANKAMETİK MEMURU İDDİASI

5 yıllık AK Parti Merkez İlçe Başkanı olarak görevi sonrası 2016 yılında Maliye Bakanlığı kadrosuna memur olarak atanan Arslan hakkında bir başka iddia ise, bankamatik memurluğu yaptığı yönünde. Arslan’ın işe gitmeden maaş aldığını iddia eden kaynaklar, böyle bir ismin AK Parti’den İGM üyesi olması durumunda neler yapabileceğini varın siz düşünün yorumunda bulundular.

Yerel seçim çalışması gibi önemli politik faaliyetlerin gerçekleştirildiği bu dönemde, siyasi stratejilerin ve organizasyonların yapıldığı SKM gibi en önemli kurumun başına Durmuş Arslan’ın gibi kendi siyasi geleceğini ve İGM adaylığını düşünen birinin getirilmesinin seçim çalışmalarını aksatacağını  ileri sürdüler.DURMUŞ, ARSLAN, AK, PARTİ’Yİ, RİSKE, SOKUYOR, Siyaset Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.