Kaynaşlı Haberi
2021 TURİZM YILI İLAN EDİLDİ

2021 TURİZM YILI İLAN EDİLDİ

17.02.2021 \\ Kaynaşlı Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Düzce Valisi Cevdet Atay Başkanlığı'nda, Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy ve ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla “Düzce 2021 Turizm Yılı Çalışma Planı" toplantısı gerçekleştirildi. Video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda İl Yürütme Kurul üyelerinin görüşleri alındı.

Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada kentin Ankara-İstanbul arasındaki Anadolu Otoyolu ile D-100 kara yolunun orta yerinde bulunması ve her iki yolun Düzce şehir merkezinden geçmesinin turizm açısından büyük avantaj olduğu ifade edildi. Yıl boyu turizm ile ilgili etkinlikler yapılacağı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizin tarihi, kültürel ve doğal kaynaklarını turizme kazandırmak, turizm bilinci oluşturmak ve bunu kalıcı hale getirmek üzere 2021 yılının "Turizm Yılı" olarak kutlanmasını, yıl içinde yapılacak faaliyetlerin planlaması, uygulanması ve koordinasyonu için bir yürütme kurulu kurulması, alt komisyonlar oluşturulması ve yıl içerisinde kurum-kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri tarafından yapılacak tüm faaliyetlerin turizm temalı yapılması önem arz etmektedir.

İç ve dış göçler sebebiyle oluşan kültürel zenginlik de diğer önemli avantajlardan biridir. Bu sebepledir ki turizm ilimiz yöneticilerinin ve sivil toplum örgütlerinin sürekli gündeminde olmuş bu amaçla önemli çalışmalar yapılmıştır. Tüm bu gayretler ve gelişmelerin sonunda Düzce'de turizm patlama noktasına gelmiştir. Bu atılımı gerçekleştirmek için, ilimizin tüm potansiyelinin bir bütünlük içerisinde harekete geçirilmesi gerekmektedir. Bu da tüm kesimlerin imkanlarını turizm hedefine yöneltmesi, iş birliğinin en üst düzeye çıkarması ile mümkün olabilir.”2021, TURİZM, YILI, İLAN, EDİLDİ, Kaynaşlı Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.