Gündem Haberi
VELİ-ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ ARASI İLETİŞİM KURULDU

VELİ-ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ ARASI İLETİŞİM KURULDU

19.11.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından 4 yıldır sürdürülen Başarıya Bir Adım Projesi için genel bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Projenin amacına ulaştığı bildirilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dört yıldır yürütülen Başarıya Bir Adım Projesi kapsamında; son sınıfta öğrenim gören öğrencilerimize destek olmak, akademik başarılarını takip ederek onları geçiş sınavlarına hazırlamak, KOÇ Öğretmenlik Uygulaması ile son sınıf öğrencimizin her zaman ulaşabileceği, onlara rehberlik edebilecek bir öğretmeni olmasını sağlamak için sene başında tüm planlamalar yapılmıştır.

Salgın hastalık döneminde özellikle interaktif iletişim yollarını kullanarak son sınıf öğrenci ve velilerimize ulaşarak, veli-öğretmen ve öğrenci arasındaki iletişimi güçlü tuttuk. Kazanım değerlendirme ve analizlerini planlayarak öğrencilerimizin akademik başarılarını takip ettik. Başarıya Bir Adım Projesi sayesinde salgın hastalık döneminde her son sınıf öğrencimizin velisi ile iletişime geçerek, öğrencinin evde neler yapması gerektiği, uzaktan eğitim ve canlı derslere katılım ile ilgili bilgilendirmeler yaparak öğrencimizin bu süreci en iyi şekilde değerlendirmesini sağladık.

Başarıya Bir Adım Projesinin değerlendirme toplantıları sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat YİĞİT başkanlığında gerçekleştirilmiştir. İl merkezinde faaliyet gösteren lise ve ortaokul müdürlerimizin katıldığı toplantılarımızda; Başarıya Bir Adım Projesinin uygulama verileri, destekleme ve yetiştirme kurslarına katılım ve devam, veli ile iletişim, kazanım değerlendirme ve analiz yapma, okullarımızda yapılan örnek uygulamalar değerlendirilmiştir.

Başarıya Bir Adım Projesi'nin okullarda uygulanma aşamasında büyük gayret gösteren idareci ve öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız. Yeni dönemde projemiz uygulanmaya devam edecektir.”

 

 VELİ-ÖĞRETMEN, VE, ÖĞRENCİ, ARASI, İLETİŞİM, KURULDU, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.