Gündem Haberi
GENÇLERİMİZİ VE GELECEĞİMİZİ TEHDİT EDİYOR

GENÇLERİMİZİ VE GELECEĞİMİZİ TEHDİT EDİYOR

14.11.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında valilikte ‘Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı’ yapıldı. Uyuşturucuyla mücadelenin tüm kesimlerin katıldığı bir seferberlik ruhuyla yapılması gerektiğini ifade Vali Atay, “Bağımlılık Gençlerimizi, geleceğimizi tehdit eden toplumsal sorundur.” dedi. Toplantıda “Bağımlılıkla Mücadele” konusunda ayrıca Düzce özelinde yapılan çalışmalar da değerlendirildi.

Vali Cevdet Atay başkanlığında yapılan toplantıya Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Muzaffer Çetinkaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki Yıldırım, ilgili kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.

Bağımlılığın toplumsal sorun olarak değerlendirildiği toplantıda öne çıkan başlıklar şu şekilde: “Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var. “Bağımlılık, uyuşturucu en az terör kadar ülkemizin önündeki bir tehdittir.” Bu mücadele emniyet ile jandarmanın uhdesinde olan sadece onlarla yapılması gereken mücadele tarzı değil, bu mücadele topyekûn yapılması gereken bir mücadeledir. Toplumun tüm katmanlarıyla tüm temsilcileriyle herkesin birlikte yapması gereken bir çalışmadır. Anayasamızın 58. Maddesi bize bu görevi veriyor. Devlet gençleri alkol, bağımlılık, kumar, vb. kötü alışkanlıklardan korumakla yükümlüdür. İller idaresi kanunu ile de valilere bu görevi veriyor.

Böyle bir görevi topyekûn yapmamız gerekiyor. Bağımlılıkla mücadele aslında bağımlı olduktan sonra değil, olmazdan önce yapılması gereken bir mücadeledir. Bu mücadele kapsamında kurumlarımız ne yaptı birebir takip etmek suretiyle hangi kurum ne yaptı, aynı şekilde ilçe kaymakamlıklarımız da ilçelerde de yapılmak suretiyle neler yapıldığını her ay birebir takip ediyoruz.

Düzce’de biraz daha farklı model geliştirdik. Adını da Düzce Modeli diye bir isimde koyduk. Kamu, Üniversite ve sivil toplum kuruluşları birlikteliği ile bu mücadeleyi yapmaktır. Kamu dediğimiz zaman başta Valiliğimiz olmak üzere belediyelerimiz, muhtarlarımız ve tüm kurumlarımızdır. Üniversitemizde bağımlılıkla mücadele merkezini kurduk.  Önemli olan iyi şeyler yapıp ortaya koyabilmektir.”GENÇLERİMİZİ, VE, GELECEĞİMİZİ, TEHDİT, EDİYOR, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.