Gündem Haberi
TRAFİK DAHA DA RAHATLAYACAK

TRAFİK DAHA DA RAHATLAYACAK

14.10.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Düzce genelinde yerleşim alanlarının genişlemesi ile birlikte ihtiyaç haline gelen yeni güzergah kazandırma çalışmalarına devam ediyor.

Düzce’nin dört bir yanında birçok ekip ile çalışmalarını sürdüren Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, çeşitli mahallelerde de yeni yollar açıyor. Konut alanlarının yapılması ile yerleşim alanlarının en büyük ihtiyacı olan yol sorununu ortadan kaldıran ekipler, Sarayyeri ,Nalbantoğlu ve Koçyazı mahallelerinde yoğun mesai harcıyor.

Yeni yolların açılmasına ilişkin olarak yetkililer şu bilgileri verdiler “ Şehir içi planlaması, ulaşım master planı ile birlikte ele alınıyor. Şehir içinde yolların düzenlenmesi, yeni yolların açılması ve trafik akışının kolaylaşması, rahatlaması açısından bu yöntem uygulanıyor. Hem araçlar hem yayalar için yeni yolların açılmasını çok önemsiyoruz. Bunu yaparken kent bütünlüğü esasını gözetiyoruz. Emlak ve İstimlak müdürlüğümüz tarafından yene açılacak olan yolların imar planları değerlendiriliyor. Ardından kamulaştırmalar yapılıyor. Fen İşleri müdürlüğümüz tarafından da yeni açılacak ve kamulaştırması tamamlanmış yolların alt yapıları hazırlanıyor. Sonraki aşamada ise asfaltlamaya geçiliyor”

Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yolların açılması ile birlikte bir yandan da kaldırım, bordür ve parke taşı tamiri yapmayı ve yama çalışmalarına da devam ediyor.

 TRAFİK, DAHA, DA, RAHATLAYACAK, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.