Gündem Haberi

ONLARI TRAFİKTE UMURSAYALIM

12.10.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Şehir içi ve dışı yollarda motosiklet kazalarının artması ve son olarak Gölyaka’da meydana gelen motosiklet kazası sonucunda sürücünün hayatını kaybetmesi üzerine sosyal medyada  ‘Bizi Fark Edin’ kampanyası başlatıldı. ‘Senin Trafikte Umursamadığın’ spotu ile yapılan kampanyada, motosiklet sürücülerinin dikkate alınması, motosiklet kazası sonucu hayatını yitiren kişilerin insanların en sevdikleri olabileceği mesajı verildi.

BİZDEN BİRİLERİ

Motosiklet kazası görüntülerinin yer aldığı görüntülü mesajda şu sözler yer alıyor: “Senin trafikte umursamadığın benim arkadaşım, benim kardeşim, benim eşim, benim oğlum, benim babam… Lütfen trafikte motosiklet kullanıcılarını fark edin”

İSTATİSTİK VERİLER

Emniyet müdürlüklerinin trafik istatistiklerine yansıyan kaza türleri içinde en başı çekenler arasında motosiklet kazaları geliyor. Yetkililer bunun nedenleri arasında otomobil, kamyon, otobüs gibi araç sürücülerinin motosikletleri dikkate almamaları gösterildi. Bu tür araçlar, sollama yaparken ya da hız yaptıklarında motosiklet kazaları kaçınılmaz hale geliyor. Bu tür kazaların çoğunlukla ölümle sonuçlandığını ifade eden yetkililer sürücülerin daha dikkatli olmaları gerektiğine değindiler.

SON KAZA

İstatistiklere geçen son kaza Gölyaka’da meydana geldi. Bir otomobil ile motosikletin çarpıştığı kaza sunucunda motosiklet sürücüsünün olay yerinde bacağı koptu. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü yaşam savaşını kaybetti.

 

 



ONLARI, TRAFİKTE, UMURSAYALIM, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.