Gündem Haberi
ÜRETİME ARA VERİLMEYECEK

ÜRETİME ARA VERİLMEYECEK

12.10.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Anlaş lastik fabrikasında bir hafta içinde 25 çalışanın korona virüs pozitif vaka çıkması üzerine üst düzeyde önlemler alındı. Fabrika yönetimi tarafından yapılan açıklamada, tüm çalışanlara test yapıldığı denetimlerin aralıksız olarak sürdürüldüğü belirtildi. Pandemi tedbirlerinin hassasiyetle sürdürüldüğünün ifade edildiği açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“ANLAS A.Ş. olarak Koronavirüs salgınının ülkemizde görülmeye başlandığı Mart ayının ilk haftasında gerekli önlemlerin alınması adına Fabrika yönetimi ve işyeri sendika temsilcilerimiz ile birlikte Covid-19 işyeri komitesini kurarak, fabrika giriş çıkışlarında dezenfektan tüneli kurmuş, ateş ölçümlerine başlamış, yemekhane ve servis düzenleri değiştirilmiş ve diğer dezenfekte işleri hızla uygulamaya alınmıştır. Mart ayında yerel basınımızda çıkan haberlerde ANLAS A.Ş. İlimizde en iyi önlem alan fabrika diye örnek gösterilmiştir.

Koronavirüs’ün ülkemizde görüldüğü Mart ayından itibaren Anlas  A.Ş. bünyesinde ilk vaka Kurban Bayramı tatili dönüşünde görülmüş, pozitif çalışan hiçbir şekilde fabrikaya sokulmadan sıkı takibe alınarak süreç takip edilmiş, aynı ayda başka vaka görülmemiştir.

Eylül ayında izindeki personellerimizden fındık toplayan iki çalışanımızın koronavirüse yakalanmış olduğu ve izin dönüşü iki gün fabrikada çalıştıkları tespit edilmiştir. Düzce sağlık il müdürlüğünün filyasyonuna ek olarak,  Anlas Fabrika bölüm çalışanlarını kendi filyasyonumuza tabi tutarak özel laboratuvarda teste göndermiş bulunmaktayız. Alınan önlemler neticesinde geçen 7 aylık sürede sadece 3 adet dış kaynaklı pozitif vakamız olmuştur. Onlarda tedavileri tamamlanıp sağlıkla işlerine geri dönmüşlerdir.

Ekim ayının ilk günlerinde maalesef bir çalışanımızın koronavirüslü bir hastayı ziyaret etmesinden kaynaklı bulaşı olmuş ve belirti gösterene denk çalışmasından kaynaklı iki çalışanımıza daha virüs bulaşmıştır. Bir çalışanımızın hastanede çalışan yakını ile teması sonucu rahatsızlandığı test yaptırdığı halde işe gelmesi ve bu durumu fabrika yönetimine test sonucu pozitif çıktıktan sonra bildirmesi nedeniyle aynı üç arkadaşına daha bulaşmasına neden olmuştur. Çok hızlı şekilde bulaştığı bilinen koronavirüs tüm uyarılara rağmen fabrika dışında maske ve mesafe kuralına uymayan diğer çalışanlarımıza da maalesef bulaşmıştır.

Bir hafta gibi kısa bir sürede 25 çalışanımızın pozitif olması ve temaslı 24 personelimizin karantinaya alınması nedeniyle Kaynaşlı ve Düzce sağlık müdürlüklerimizden ekipler gelmiş gerekli denetimleri yapmıştır. Firma olarak sağlık bakanlığının yayınladığı önlemleri aldığımızı teyit etmişler, vaka görüldüğü için nano gümüş teknolojisi ile dezefekte yapmamızı önermişlerdir. Bizlerin özel laboratuvarda yaptırdığımız testleri yerinde bulmuş fakat en az 3 gün kuluçka süresini bekleyip diğer çalışanları test yaptırmamızı tavsiye etmişlerdir.

Anlas A.Ş. olarak İl sağlık müdürlüğümüzün tavsiyeleri doğrultusunda fabrikamızın tamamı Nano Gümüş İle dezenfekte edilmiş, Çarşamba gününe kadar üretimi durdurup son gün tüm çalışanlarımıza özel laboratuarda test yaptırıp negatif sonuçlu çalışanlarımızla Perşembe günü yeniden üretime başlama kararı alınmıştır.

Bazı haber sitelerinde yer alan yanlış bilgiler nedeniyle doğru açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”ÜRETİME, ARA, VERİLMEYECEK, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.