Gündem Haberi
HAK ETTİKLERİ ŞEKİLDE ÖVGÜYE LAYIKLAR

HAK ETTİKLERİ ŞEKİLDE ÖVGÜYE LAYIKLAR

18.09.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar mesajında şu görüşlere yer verdi:

Ulusumuzun bağımsızlığına ve devamlılığına, vatanımızın geleceğine kendisini adayan kahraman gazilerimiz, önce vatan bilinciyle kanının son damlasına kadar mücadele ederek ülkemizin onurlu sembolleri haline gelmişlerdir.

Vatanımıza ve milletimizin refahına göz dikmiş düşmanların ve iş birlikçilerinin yapmış oldukları her türlü hain girişimi, canı pahasına bozguna uğratan gazilerimiz, almış oldukları bu nişanı ömür boyu gururla taşımaktadır. Ülkemiz ve milletimiz için her türlü fedakarlığı gösteren gazilerimizin değerinin anlaşılması ve hak ettikleri şekilde övgü ve minnetle anılmaları açısından, 19 Eylül Gaziler Günü ayrı bir önem taşımaktadır.

Düşmanların ve iş birlikçilerinin ülkemizi parçalamak için düzenledikleri hain girişime karşı Milletimizin 15 Temmuzda göstermiş olduğu birlik ve beraberlik duygusunun yanında, askerlerimizin de terör örgütlerine yönelik düzenledikleri yurt içi ve yurt dışı harekatlarda, vatanımızın ve milletimizin bekası için çök önemli başarılar elde edilmiştir. Şehit ve gazilerimizin bizlere bıraktıkları bu emanetin çocuklarımıza bırakılması için yine aynı cesaret ve kararlılıkla korunması gerektiğinin bilincindeyiz.

Düzce Üniversitesi olarak; gazilerimizin anıldığı bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilik nişanını gururla taşıyan tüm gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

 HAK, ETTİKLERİ, ŞEKİLDE, ÖVGÜYE, LAYIKLAR, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.