Gündem Haberi
TEK FATURA ÖDENMEDİĞİNDE ELEKTRİKLER KESİLİYOR

TEK FATURA ÖDENMEDİĞİNDE ELEKTRİKLER KESİLİYOR

17.09.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

‘Hayatın Her Alanına Işık Tutuyor’ sloganıyla hizmet ettiğini kamuoyuna duyuran Elektrik Dağıtım Şirketi SEPAŞ ‘ışıkları söndürmeye başladı’. Düzce’de tek fatura dönemi içinde 1 aylık süre bile geçmeden 100’liranın altındaki ödenmemiş faturalar için dahi abonelerin elektrikleri kesiliyor. SEPAŞ tarafından bir gün içinde 200’e yakın abonenin elektrikleri kesildi.

Pandemi süreci içinde vatandaşlara zamlı fatura uygulaması ile dikkatleri üzerine çeken SEPAŞ bu kez de ödenmemiş tek fatura üzerinden abonelerin elektrikleri kesmeye başladı. Ajansımıza Whats App ihbar üzerinden ulaşan aboneler bu konudaki şikayetlerini şöyle ifade ettiler “ Ödenmemiş tek faturam vardı. Henüz ikinci fatura oluşturulmadan elektriklerim kesildi. Faturamın tutarı 80 lira. Ödeme günü üzerinden 1 ay bile geçmemişti. Hemen ödeme yaptım ancak kesmede hızlı davranan SEPAŞ aynı hızı açmada göstermiyor. Bir sonraki günün öğleden sonrasında açma yapılabildi. 24 Saat süreyle elektrik kullanamadım. Buzdolabında bulunan tüm ürünler atılmak zorunda kalındı’  Aboneler elektrik kesintileri için 100 liranın altındaki faturaların bile işleme alınmasını tepki gösterdiler.

EBA AKSADI

Bir başka abone ise şikayetlerini şu şekilde dile getirdi: ‘ Benim evimde uzaktan eğitim alan çocuklarım bulunuyor. Ansızın elektriklerim kesildi. Çocuklarım EBA üzerinden ders alamadılar. Gelen ekiplere bunu dikkate almalarını söylememe rağmen elektriklerim kesildi”TEK, FATURA, ÖDENMEDİĞİNDE, ELEKTRİKLER, KESİLİYOR, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.