Gündem Haberi
SANAYİ ÇARŞISININ TAŞINMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

SANAYİ ÇARŞISININ TAŞINMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

15.09.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Uzun yıllardır bekleyen ve kangren haline gelen Kültür mahallesinde bulunan eski sanayi çarşısının taşınması, kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirilmesine ilişkin ilk protokol Ankara’da yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Düzce Belediyesi arasında imzalanan protokole göre kentsel dönüşümün önü açıldı. Böylelikle Düzce’de eski sanayi bölgesi taşınacak ve modern sanayi sitesi kurulacak.

Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığında yapılan imza törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı, Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu katıldı.

Hazırlanan protokole göre eşil alan, alışveriş merkezi, toplu konut gibi birçok alternatifin düşünüldüğü eski sanayi çarşısı alanında çalışmaların en kısa sürede başlatılması bekleniyor.SANAYİ, ÇARŞISININ, TAŞINMASI, İÇİN, PROTOKOL, İMZALANDI, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.