Gündem Haberi
SEL FELAKETİ ANITI DİKİLDİ

SEL FELAKETİ ANITI DİKİLDİ

11.09.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Biriminin gönüllü koordinatörlüğünü yapan Nursen Yanmaz, 18 Temmuz 2019'da bölgemizde yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden 7 kişinin isimlerinin unutulmaması için 15 Temmuz Demokrasi Şehitler Parkının içine “Sel Felaketi Anıtı “ yaptırdı.

15 Temmuz Demokrasi ve   Şehitleri parkına dikilen anıt açılışı öncesi tören yapıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ve protokol konuşmalarının ardından  “Sel Felaketi Anıtı “ açıldı.

Törende bir konuşma yapan Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk yaptığı açıklamada, Sel felaketinde hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Öztürk, Devlet olarak sel felaketinin ardından tüm imkanların seferber edildiğini belirterek, " Hızlı bir şekilde yaralarımızı sarmaya çalıştık ve hasar gören köylerimizin yollarını, içme sularını ve birçok eksikliğini gidermiş olsak da kaybettiğimiz canları yerine yenisi koyamıyoruz. Onların kendilerine unutmadığımız ve her zaman yanlarında olduğumuzu bilinmesi adına hep birlikte bugün anıtın açılışını gerçekleştireceğiz. " dedi.

Açılış törenin konuşan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, İlçe olarak büyük bir sel felaketi yaşadıklarını ifade ederek, "Biliyorsunuz geçen sene 17-18  Temmuz’da büyük bir sel felaketi yaşadık. Allahu Teala, bir daha bu tarz sel felaketleri veya doğal afetleri milletimizin başına ve tüm insanlığın başına getirmesin. Yaşanan sel felaketinde Akçakocalı evlatlarımızı ve kardeşlerimizi kaybettik. Kaybettiğimiz canların acısını içimizde saklayacağız. Gelecek nesillere bir ders ve bir mana olsun diye onları anmak adına, unutmamak adına geride kalanların da üzüntüsüne bir nebze tuz olsun diye Umut Işığı’nın gönüllü  koordinatörü Nursel hanım ve ekibine teşekkür ederim." diye konuştu.

Programa MHP İl Başkanı İlhamı Caboğlu, siyasi partilerin ilçe başkanları ,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve sel felaketinden hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı.

Program açılışın ardından son buldu.SEL, FELAKETİ, ANITI, DİKİLDİ, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.