Gündem Haberi
DÜZCE SAĞLIK TURİZMİ YETKİ BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI

DÜZCE SAĞLIK TURİZMİ YETKİ BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI

20.05.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Dünyada sağlık turizmi son 10 yılda hızla gelişme göstermdi.Sadece tıp turizmi için seyahat edenlerin sayısı 10 milyonu aştı ve yıllık 100 milyar $ ciroya ulaştı. Termal turizm, medikal SPA, yaşlı ve engelli turizminde seyahat edenlerin sayısı ve bu alanda ortaya çıkan ciro çok daha üst seviyelerde.

Turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayılması Türkiye gibi turizm ülkelerinde istihdam yaratma hususunda ülkelerin ekonomisine katkı sağlamada çok önemli bir yere sahip. Bu veriler çerçevesinde dünyada uluslararası hasta sayısı bakımından ilk 5 ülke; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Tayland, Hindistan ve Türkiye  olarak sıralandı.
Ülkemizde 48 adet JCI tarafından akredite edilmiş, uluslararası standartlarda hizmet veren sağlık kuruluşumuz bulunuyor.Türkiye’de özel hastanelerin yanı sıra üniversite ve kamu hastanelerinde de sağlık turizmi altyapısını güçlendirmek için çeşitli çalışmalar başlatılmış olup, ülke genelinde 42 ilde 129 sağlık tesisi Sağlık Turizmi Yetki Belgesi’ne sahip oldu.
Bu çerçevede Düzce’yi de bu şehirler arasına dahil etmek amacıyla Vali  Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatlarıyla başlatılan çalışmalar neticesinde, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan kamu hastaneleri içerisindeki yerini aldı.
Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde “Sağlık Turizmi” kapsamında ilk etapta Dermatoloji, Endokrin ve Metabolizma Hastalıkları, Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji, Genel Cerrahi, Kardiyoloji branşlarında hizmet verilmesi planlanıyor.DÜZCE, SAĞLIK, TURİZMİ, YETKİ, BELGESİ, ALMAYA, HAK, KAZANDI, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.