Gündem Haberi
Balıkesirlilerin Bağrına Bastığı Vali...

Balıkesirlilerin Bağrına Bastığı Vali...

19.05.2020 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Balıkesir'de başarıları ve halk ile iç içe sergilediği yönetim anlayışıyla adından söz ettiren Düzceli Vali Ersin Yazıcı gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Efsane vali Merhum Recep Yazıcıoğlu'na da benzetilen Vali Ersin Yazıcı Devletin şefkatini Balıkesir'in en ücra noktalarına kadar ulaştırıyor.

Balıkesir'in Düzceli valisi Ersin Yazıcı 6 yıllık valilik görevi boyunca iz bırakan bürokratlar arasına adını altın harflerle yazdırıyor. Düzce'nin yetiştirdiği parmakla gösterilen nadir bürokratlar arasında bulunan Ersin Yazıcı, Balıkesir'de halk ile iç içe sergilediği yönetim anlayışıyla efsane vali olarak Anılan Merhum Recep Yazıcıoğlu'na benzetiliyor. Rize ve Balıkesir illerinin yakından tanıdığı 7'den 70'e kadar geniş bir kesim tarafından sevilen Vali Ersin Yazıcı'dan övgü ile bahsediliyor. Vatandaşa "kadife eldiven dokunuşlarını, suçluya çelik yumruk" gücünü hissettirecek zeka ve vicdan donanımlarına sahip olan Vali Yazıcı Balıkesir'in yerel gazetecileri tarafından da oldukça seviliyor.

"HERKESE YAKIŞMAZ BAĞDAŞ KURUP OTURMAK"

Vali Ersin Yazıcı'nın çimende oturarak bağdaş kurduğu an Balıkesirli gazetecilerin objektifine takıldı.  Balıkesir'de yerel yayın yapan politikam.com adlı haber sitesinin genel yayın yönetmeni Tarık Sürmelioğlu fotoğrafın altına şu notu düştü; "Herkes bağdaş kurup oturamaz. Oturuyorsa ve o oturuş sakil durmuyorsa, göze yapmacık gelmiyorsa, bilin ki o gerçekten Anadolu çocuğudur. Kırsalı, yokluğu, yoksulluğu, paylaşmayı, yer sofrasına konan çorba tenceresinin başında kaşık sırası beklemeyi, insanı sevmeyi, saygı duymayı bilendir. Ekmeğini bölüşendir. Herkese yakışmaz bağdaş kurup oturmak. Vali Ersin Yazıcı'ya çok yakışmış.

17 YAŞINDAKİ GENCE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Son olarak Vali Ersin Yazıcı Balıkesir'de 17 yaşına giren Serhat Ataş adlı gence ömür boyu unutamayacağı bir sürpriz hazırladı. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 19 Mayıs doğumlu 11. sınıf öğrencisi Serhat Ataş’a doğum günü sürprizi yaptı. Valilik tarafından kendisine yapılan sürprizden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Ataş, yaklaşık 100 araçlık jandarma ve polis araçlarından oluşan konvoyla birlikte şehirde vatandaşları selamlayarak bayrak dağıttı. Vali Yazıcı'nın bu jesti ülke çapında da büyük takdir topladı.

Oxijen Medya ailesi olarak Yaşayan Efsane valilerimizden Ersin Yazıcı'nın başarılarının devamını dileriz.Balıkesirlilerin, Bağrına, Bastığı, Vali..., Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.