Gündem Haberi
KALABALIK VAR VAR ALAN YOK

KALABALIK VAR VAR ALAN YOK

9.08.2019 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Oxijen Medya olarak Mergiç Mahallesi’nde kurulan Kurban Pazarı’nda satışların nabzını tuttuk. Hem alıcıdan hem de satıcılar aldığımız cevaplar ise pazarda yaşanan olumsuz durumu gözler önüne serdi.

Her Kurban Bayramı öncesinde Mergiç Mahallesi’nde Kurban Pazarı kurulurken, bu bayram öncesinde kurulan pazarda yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle işlerin durgun olduğu  gözlendi. Pazarı bir hayli ilgi var ama sadece gezme konusunda. Alımların durgun olduğu da dikkatlerden kaçmıyor.

Kurban fiyatlarını sorduğumuz satıcılar, satışın çok durgun olduğunu belirterek, “Geçen yıla oranla fiyatlarımızda artış değil düşüş bile oldu ama yine de vatandaşın çektiği ekonomik sıkıntılar nedeniyle satış yok denilecek kadar az. Bu zamana kadar sadece 5 hayvan satabildik. Vatandaşlar fiyatlardan yakınmıyor ama alış gücü olmadığı için sadece pazarı gezmekle kalıyor. Böyle giderse satıcılar olarak biz alıcılar olarak vatandaşlar umduğunu bulamayacak. Bundan sonraki günlerde de durumda bir değişiklik olacağını zannetmiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Kurban almak için pazara gelen alıcılar ise ekonomik sıkıntıları ön plana çıkararak, “Kurban fiyatları normal ama vatandaşın alım gücü iyice düştüğünde alım yapamıyoruz. Geçen yıl ki fiyatlarda çok ciddi bir oynama yok. Pazara gelen vatandaşlar da sadece gezip fiyat alabiliyor. Bu sıkıntılar Kurban Bayramı’na da yansıyacağa benziyor. Kurbanı nasıl alacağız onu düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Pazarda hararetli pazarlıkların olduğu dikkatlerden kaçmazken bu pazarlıklarda da yaşanan sıkıntı gözler önüne seriliyor. Pazarlıkların çoğu olumsuz sonuçlanıyor.KALABALIK, VAR, VAR, ALAN, YOK, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.