Gündem Haberi
YAZ KUR’AN KURSUNUN KAPANIŞINDA PİKNİK YAPILDI

YAZ KUR’AN KURSUNUN KAPANIŞINDA PİKNİK YAPILDI

9.08.2019 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Düzce merkez dahil olmak üzere ilçeler ve beldelerde her yıl okulların kapanmasıyla başlayan yaz Kur’an kursları sona ermeye başladı. Beyköy’de de sona eren kurslar için anlamlı etkinlik düzenlendi.

Beyköy’de sona eren yaz Kur’an kurslarıyla birlikte Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın da katılımıyla eğitim alan çocuklar piknikte eğlenme fırsatı buldu. Yapılan etkinlikte çocuklar önce yemeklerini yedi, sonra da Başkan Kılıç tarafından verilen dondurmalarını yedi.

Yapılan etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, eğitimin önemine vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi:

“Çocuklara okulların kapanmasından sonra camilerde Kur’an kursları açıldı  Beyköy’de 6 mahallemiz  4 tane mücavir alanımız var. Bunların içinde toplam 7-8 camimiz var. Çocukların en iyi eğitim yeri camilerimizdir. Biz de bu inançla büyüdük. Okuldan sonra camilerde aldığımız dini bilgilerle hayatımızı devam ettiriyoruz. Bu inançla çocuklarımızın okulların yaz tatiline girmesiyle dini bilgi alabilmeleri için her yıl geleneksel olarak yaz kursunun ardından piknik alanı oluşturduk.  Biz de yaz döneminin ardından çocuklarımızla piknik yaparak onları yeni eğitim dönemine hazırlıyoruz. Bizim yaz okullarımızda da çocuklarımızı her türlü branşta spora hazırlıyoruz. Bu yıl yeni bir uygulama yaparak okçuluk kursu da açtık. “YAZ, KUR’AN, KURSUNUN, KAPANIŞINDA, PİKNİK, YAPILDI, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.