Gündem Haberi
İlk Dijital Diş Sağlığı Merkezi Oldu

İlk Dijital Diş Sağlığı Merkezi Oldu

9.08.2019 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Düzce Valisi Sayın Dr.Zülkif Dağlı’nın öncülüğünde İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz koordinasyonunda sağlık alanında yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı 2023 hedefleri doğrultusunda yürütülen çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi alanında bir ilki gerçekleştirerek ilk Dijital Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi unvanını aldı.

Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane çalışmaları kapsamında O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek bu unvanı Türkiye’de almaya hak kazanan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu.

Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi böylece dijital olma seviyelerinin uluslararası düzeyde derecelendirildiği bu süreçte başarısını bir kez daha belgeledi.

Süreçte yapılan iyileştirmeler arasında;

Kullanılan Hastane Bilgi Yönetim Sisteminde hasta güvenliğini arttıran uygulamaların yanı sıra hekimlere Klinik Karar sürecinde destek olması için çeşitli ekranlar oluşturuldu.

Türkiye’de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde ilk kez “Hemşirelik Hizmetleri Birimi ” ilk kez oluşturuldu ve bu birimde kullanılmak üzere Tıbbi Cihaz temin edildi. Hemşirelik Hizmetleri ile hekimin gerekli görmesi halinde tüm yaşamsal bulguların ölçümlenerek kayıt altına alınması sağlandı.

Merkezde yapılan işlemlerden özellikle protez ve sterilizasyon uygulamalarının kesintisiz takibi için oluşturulan barkod sistemleri ile süreç gözlemleri netleştirildi.

E – Nabız kullanımına yönelik personele ve hastalara bilgilendirmeler yapılması yer aldı.

Yapılan tüm düzenlemelerinin ardından HIMSS Türkiye Direktörü Dr. İlker KÖSE Başkanlığında HIMSS yetkililerince Başhekim Dt. Savaş AKÇA, İdari Mali İşler Müdürü Gürcan ÇİÇEK ve HIMSS Komitesinden bilgi alınarak yapılan yerinde değerlendirmede Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi “Dijital Hastane” unvanlı ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu.İlk, Dijital, Diş, Sağlığı, Merkezi, Oldu, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.