Gündem Haberi
Bu Tabelalar Değiştirilmeli

Bu Tabelalar Değiştirilmeli

13.05.2019 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 1 bekleyen yorum

Düzce'de bir süredir "Case Cake" adlı kafetaryayı işleten Sibel Tuncer'in işletmesinin ismini halen değiştirmemesi tepkilere neden oluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 yıl önce çağrı yapıp "İşletme İsimleri Türkçeleşsin" söylemine kulak tıkayan Tuncer’in işletmesinin isminin ne zaman değiştireceği merak konusu oldu.

Düzce'de Kalıcı Konutlar Bağlantı yolunda bir kaç yıldır "Case Cake" adlı kafetaryası ile hizmet veren Sibel Tuncer'in işletmesinin isminin halen yabancı olması bazı çevreler tarafından tepki ile karşılanıyor. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2017 yılında işletmelere yabancı isimlerin konulmasını doğru bulmamış, yabancı isimli işletmelerin Türkçeleştirilmesi gerektiğini söylemişti. Türkiye ve Düzce genelinde bir çok firma  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavsiyesini dinleyerek isimlerini Türkçeleştirmişti. Ancak bir dönem AK Parti İl Yönetiminde önemli görevler yürüten ve daha önce Ticaret Odası Meclisinde de görev alan Sibel Tuncer bu uyarıları kulak tıkaması tepkilere neden oldu. Özellikle Türk Dil Bayramı gibi önemli bir günde bu yabancı tabelaların değişmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, "Sibel hanımı yıllardır AK Partili olarak biliriz. Cumhurbaşkanımızın yabancı tabelalar ile ilgili çağrısına ne zaman uyacak diye merak ile bekliyoruz" diyor.

Öte yandan Düzce TV'nin yaptığı habere göre Case Cake İsimli kafetaryanın da çıkma paylarının kaldırıma kadar dayanmasının da yasal olmadığı haberini gören vatandaşların kafasında soru işaretleri oluştu.Bu, Tabelalar, Değiştirilmeli, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 1 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.