Gündem Haberi
TEŞEKKÜR BELGELERİNİ YILMAZ VERDİ

TEŞEKKÜR BELGELERİNİ YILMAZ VERDİ

10.04.2019 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Evde sağlık hizmetleri, yatağa ve eve bağımlı, sağlık kuruluşuna ulaşımda zorluklar yaşayan hastalara ev ortamında muayene, tetkik, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin profesyonel bir sağlık ekibi tarafından verilmesidir. Evde sağlık hizmetlerini yürüten sağlık profesyonelleri bakım, tedavi ve rehabilitasyonun etkin olmasında bireyin mevcut sağlık durumunun iyileştirilmesinde çok etkin bir rol üstlenmektedir.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce'de evde sağlık hizmetleri 29 sağlık personeli ile sürdürülmekte olup, 2010 Aralık ayından itibaren toplamda 9 bin 273 hastaya ulaşılmıştır. Kayıtlı  aktif hasta sayımız 4bin 305 olup, Mart ayında 2 bin 613 ev ziyareti gerçekleştirilmiştir. İl genelinde 1,89 olan  ziyaret sıklığı değerimiz 2,68’e çıkarılmıştır. Mevcut evde sağlık ekiplerimize ilave olarak kurulan  palyatif bakım hizmetleri ekibi, fizik tedavi ekibi, diyabet ekibi ve  nutrisyon ekibi ile vatandaşlarımıza ihtiyaç duyduğu hizmetler il genelinde eşit, ulaşılabilir, kaliteli, etkin ve verimli, hasta/hasta yakını memnuniyetini sağlayan bütüncül bir yaklaşım ile sunulmaktadır. Evde Sağlık Hizmeti” birimimizin sahadaki çalışmalarına ilişkin hasta ve hasta yakınları tarafından olumlu geri dönüşler almak birim ve hastanemiz adına mutluluk verici. Bu noktada birimde görev yapan arkadaşlarımı başarılarından dolayı tebrik ediyor, hastalarımıza da şifa diliyorum." ifadelerini kullandı.  

Bu kapsamda  büyük emek ve özveri isteyen bu görevi yerine getiren  Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatör Hekimi Uz. Dr. Serkan Özkul, Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde görevli Hemşire Sibel Yolay, Hemşire Aylin Sayan ile Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Zühal Akyol Coşgun’a sağlık hizmeti sunumunda göstermiş oldukları üstün gayret ve başarılarından dolayı İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.TEŞEKKÜR, BELGELERİNİ, YILMAZ, VERDİ, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.