Gündem Haberi
İSTİKLAL MARŞIMIZ ONUR MÜCADELİMİZİ İÇİNDE BARINDIRIYOR

İSTİKLAL MARŞIMIZ ONUR MÜCADELİMİZİ İÇİNDE BARINDIRIYOR

12.03.2019 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İstiklal Marşı'nın kabulünün 98. yılı nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.

İstiklal Marşı'nın 98. yılı anılırken Düzce'den de İstiklal Marşı'nın kabulüyle ilgili mesajlar yayınlanmaya devam ediyor. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Kurtuluş Savaşımıza güç vererek, tarihimizi, milli karakterimizi ve onur mücadelemizi içinde barındıran İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tekrar tekrar okunduktan sonra, ayakta alkışlanarak kabul edilmiştir.

Karakteriyle ve yaptığı çalışmalarla milletimizin gönlünde taht kuran, Milli Şairimiz ve Büyük Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımız, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılacağına olan inancı, milletimizin adalete, bağımsızlığına, dinine ve vatanına olan bağlılığını adeta haykırmaktadır. İstiklal Marşımız, geçmişten günümüze hür yaşayan Türk milletinin özgürlüğüne pranga vurulamayacağını da tüm gerçekliğiyle gözler önüne sermektedir.

Düzce Üniversitesi olarak, gururla okuduğumuz İstiklal Marşımızın ortaya koyduğu inanç ve kararlılığın, günümüzde de artarak devam etmesini diliyor; bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Milli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz."İSTİKLAL, MARŞIMIZ, ONUR, MÜCADELİMİZİ, İÇİNDE, BARINDIRIYOR, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.