Gündem Haberi
ARAÇ PARKI GENİŞLEDİ

ARAÇ PARKI GENİŞLEDİ

19.02.2021 \\ Gündem Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Düzce İl Özel İdaresi’ne araç takviyesi yapıldı. Bu arada köylerde kullanılmak üzere 250 adet de çöp konteyneri geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Düzce İl Özel İdaresi’ne 1 adet vidanjör, asfalt yapım çalışmalarında kullanılmak üzere 1 adet sulama arazözü hibe edildi. Yine Bakanlık tarafından merkez ve ilçe köylerinin evsel atıklarının toplanmasında kullanılmak üzere 250 adet çöp konteyneri geldi.

Düzce İl Özel İdaresi tarafından yapılan açıklamada hibe olarak gönderilen çöp konteynerlerinin köylere dağıtıldığı belirtildi. Ayrıca vidanjör ile arazöz makinesinin araç parkına alındığı ve kullanılmaya başlandığı ifade edildi. 

KRİZİ BAŞARIYLA ATLATTILAR

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen karla mücadele kapsamında önemli bir sınav verdiklerini belirterek “ Düzce il genelinde 278 köy bulunmaktadır. Bir hafta süresi içinde yoğun kar yağışına karşın köy yollarını açık tutmak için hummalı bir şekilde çalıştık. Kısa süre içinde tüm köy yollarımız açıldı. Ekiplerimiz 24 saat esasıyla çalışarak köylerimizin ulaşımını sağlamada sorunları en kısa sürede çözmeye devam ediyor. Ayrıca 112 Acil Servis Ekiplerine de yardımcı oluyoruz" şeklinde konuştu.

Kurumlarla koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirten Şen, ‘ 112 Acil Servis gibi önem arz eden kurumlar ile sağlanan koordinasyonla köylerin sağlık hizmetleri de hızlandırıldı. Özellikle sağlıkla ilgili durumlarda 112 Acil Servis, AFAD ve Jandarma Teşkilatından gelen çağrıları dikkate alarak entegre oluyoruz. Kurumumuza ait 12 greyder ve 55 kişilik acil ekibimizle aralıksız çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

VATANDAŞLARIMIZ HASSAS OLMALI

Köylerde yaşayanlara da seslenen Şen, "Vatandaşlarımızın da bu süreçte hassas olmalarını istiyoruz. Özelikle hemşehrilerimiz zorunlu olmadığı sürece kar lastiği ve zinciri olmadan yollara çıkmasın. Bu durumda daha büyük sıkıntılar çıkabiliyor ve kazalar meydana geliyor. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık bekliyoruz" dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 ARAÇ, PARKI, GENİŞLEDİ, Gündem Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.