Gümüşova Haberi
Gümüşova'da Mevlid-i Nebi Programı

Gümüşova'da Mevlid-i Nebi Programı

21.11.2018 \\ Gümüşova Haberleri. \\ 0 onaylı yorum \\ 0 bekleyen yorum

Gümüşova Belediyesi Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri nedeniyle Gümüşova Kültür Merkezinde konferans ve Kur’an-ı Kerim tilaveti programı düzenlendi. Yaklaşık 700 kişinin katıldığı programda İlahiyatçı Mustafa Karataş "Peygamberimiz Hz. Muhammed'in hayatı ve kişiliği" konusunda konferans verdi.

Gümüşova Belediyesi tarafından yapılan etkinlikte açılış konuşmasını yapan Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap, salonu dolduranların sanatçılar veya konuşmacılar için değil,  hayatının her alanında 'ben güzel ahlakı tamamlamak için geldim diyen' Peygamberimiz için geldiğini belirtti. Görev geldiklerinden bu yana belediyenin asli görevlerinin dışında kültürel, sosyal ve dini etkinliklere yer verildiğini hatırlatan Azap, bu tür etkinliklerin devam edeceğinin altını çizdi.

Başkan Azap'ın konuşmasının ardından Eyüp Sultan Camii Baş İmam Hatibi Metin Çakar, Memursen Camii İmam Hatibi Abdullah Aydın, Düzce Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Zekeriya Güzeldal tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti  yapıldı.

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri ve İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş 'Peygamberimiz Hz. Muhammed'in hayatı ve kişiliği' konusunda konferans verdi. Hz. Muhammed'in güvenilirliğinden dolayı el-emin olarak tanındığını hatırlatan Karataş şöyle konuştu: "İnşallah dinimizi yaşayan ve çocuklarımıza yaşatan bir neslimiz olacak.  Size üç şey anlatayım bunu almanız yeterlidir. Bunlar; Peygamberimiz kendisi için değil başkası için yaşardı. Hz. Muhammed dünya ve ahireti mükemmel yaşardı ve Hz. Muhammed olduğu gibi göründü göründüğü gibi oldu. Şaka da olsa yalan söylemek günahtır. Bugün Müslümanlar yalan söylemeyi terk etsin dünya Müslümanlığa koşar. Hz. Muhammed asla yalana tevessül etmedi. Nasıl ise öyle göründü. Birlik ve beraberliği, aramızdaki samimiyeti çoğaltmanın iki yolu var. Birincisi ikram ikinci ise selamdır. Selam tüm iletişimin başıdır. İkramda milletimizden daha zengini yok ama selamda cimriyiz" dedi. Prof. Dr. Karataş, Hz. Muhammed'in hayatından verdiği çeşitli örneklerle konuşmasını bitirdi. Program Prof. Dr. Mustafa Karataş'ın Mevlid-i Nebi program sonu kapanış duası ile sona erdi. Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap programın sonunda İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Eyüp Sultan Camii Baş İmam Hatibi Metin Çakar’a tablo hediye etti. Gümüşova'da, Mevlid-i, Nebi, Programı, Gümüşova Haberleri
Facebook Yorumları.
Okuyucu Yorumları.
  • 0 Onaylı Yorum
  • 0 Bekleyen Yorum


    Sen de Düşüncelerini Paylaş!
    Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Düşüncelerini Paylaş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gunaydinduzce.com sorumlu tutulamaz.